Ceviz Fidanı

Cevizce Erdem Fidancılık olarak Chandler çeşit ceviz fidanlarımızın tamamını Mavi Sertifikalı olarak üretmekteyiz.

Yüksek hibeye tabii olan bu sertifika çeşidi uzun bir denetim ve titiz çalışmanın sonucu olarak ortaya çıkmakta ve devlet tarafından denetlenmekte ve belgelendirilmektedir. 

 

Ortaya çıkan bu ürünün kalitesi ve güvenirliliği yüksek olduğu için dikilmesi ve bahçe oluşturulması devletimiz tarafından  yüksek hibe kapsamında desteklenmektedir.

 

Mavi Sertifikalı Ceviz Fidanı Üretim Aşamaları; 

Devletimizin ve bizim bu ürün oluşturulurken yaptığımız işlemler.

1. Tohumun dikilmesi: Tohum dikilecek alan öncelikle İlçe Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü ekiplerince toprak örneği alınarak toprak analizine tabi tutulur. Hastalıktan ari kaliteli topraklar bu testten geçer ve sonrasın da bizim tarafımızdan bu toprağa tohum dikilir.

2. Anaç (çöğürün) sayımı: Ekimi yapılan tohumun çimlenmesine müteakip aşılama yapılmadan önce yine İlçe Tarım Gıda ve Hayvancılık Müdürlüğü yetkili personeli tarafından çıkan anaç çöğürünün sağlıklı olup olmadığı ve kaç adet aşılanabilecek çöğürün olduğu sayımı ve denetimi yapılır. Bu işlem sertifikalandırılır. Bu işleme anaç sertifikalandırılması adı verilmektedir.

3. (3) Nulu Damızlık Kontrolü: 
Bizim daha önceden kurmuş olduğu 3 nolu damızlık bölgesinde İlçe Tarım Müdürlüğü yetkili peroneli ağaçların sağlıklı olup olmadığına ve kaç adet gözün (aşılama için) veya kalemin üretildiğini kontrol eder. Bu işlem de aşı gözü  sertifikalandırılmasıdır.

4. Aşılama İşlemi: Yetkililer tarafından sertifikalandırılan anaçlara yine sertifikalandırılmış aşı gözünü Ağustos ayı içinde tam entegre durgun göz aşı metodu ile aşılarız.

5. Mavi Sertifikalı Fidan Tespiti: Bir sonraki sene, aşılan anaçlardan elde edilen Chandler fidanlar yine İlçe Tarım Müdürlüğü ekiplerince yerinde denetlenerek ve sayılarak ne kadar fidanın Mavi Sertifikalı olarak üretildiğini ve satışa sunulacağını belirler. Bu işlem de ayrıca sertifikalandırılır. 

 

''Size mavi sertifikalı olarak teslim edeceğimiz fidanlar toprak analizi yapılmış bir arazide yetiştirilmiş ve (3) ayrı evrede sertifikalandırılmış kontrollü fidanlardır.''

 

Devletimiz bu üretim aşamalarından geçen mavi sertifikalı fidandan diken siz çiftçi ve yatırımcılarımızı da fidan bedelini dekarda (dönümde) 400 TL olarak hibe kapsamında desteklemektedir. 

 

3 nolu aşı damızlığı
Mavi sertifikalı ceviz fidanı

3 Nolu Aşı Damızlığı Üretim Alanımız

Hibeden yararlanmak içi Mavi Sertifikalı Fidanlarla birlikte bizim tarafımızdan verilecek evraklar;
* Fatura
* Mavi Sertifikalı Fidanların Etiketleri
* Fidancının Üretici Belgesi
* Parsel bilgilerinin olduğu Sertifika belgesi
* İl veya İlçe Tarım Müdürlüğüne sunacağınız Destekleme Belgesi. (Biz hazırlayacağız)

 

Hibe oranı yüksek olan bu fidanlarımızı her yıl Kasım-Aralık ayında sökerek sevkine başlamaktayız. Yoğun talep gören bu fidanları önceden sipariş vererek ayırtmalısınız.  

 

Bilgi ve değerlendirme için 0 539 6548945 nolu telefondan Levent Erdem ile görüşebilirsiniz.